Навчальні центри «Śnieżka»

Соціальне партнерство з професійною освітою України

 

Мета проекту «НПЦ «Śnieżka»

Удосконалення навичок викладачів, майстрів виробничого навчання з подальшою сертифікацією та навчання учнів професійно-технічних навчальних закладів за сучасними технологіями і матеріалами для ремонтно-опоряджувальних, столярних  робіт від торгових марок  Śnieżka, Vidaron, Foveo tech. «Снєжка-Україна» як одне з лакофарбових підприємств Групи «Śnieżka», впроваджуючи такі навчальні осередки у закладах професійної освіти, ділиться своїми досвідом, розробками, практикою і компетенціями з  майстрами, викладачами і майбутніми робітниками будівельної та столярної галузей.

 

Співпраця з МОН України

Співпраця знаного європейського виробника лакофарбової продукції  ТОВ «Снєжка-Україна» із навчальними закладами професійної освіти ґрунтується на засадах партнерської взаємодії й підтримки Міністерства освіти і науки України, з яким підприємство підписало Меморандум про співробітництво ще 2016 року і 2020 року дію цього документа пролонговано. Залучення виробників до оновлення змісту професійної освіти України сприяє розвитку навчальних закладів й  модернізації системи навчального процесу, що дозволяє готувати висококваліфіковані конкурентоздатні робочі професії відповідно до потреб ринку праці. Лакофарбові матеріали Групи компаній «Śnieżka»  ефективно  інтегровані у навчальний процес  закладів професійної освіти. У рамках проєкту підприємство спільно із навчальними закладами облаштовує  навчальні класи теоретичної підготовки  та виробничі майстерні «Śnieżka», «VIDARON», які забезпечені усіма необхідними наочно-методичними матеріалами та виробами, а учні мають змогу отримувати якісні знання під час занять і вдосконалювати практичні навики з професії.

 

Функціонування НПЦ Групи компаній «Śnieżka»

Професії

У сучасних навчально-практичних центрах Групи компаній «Śnieżka»  учні здобувають професії у будівельно-столярній галузі:

 • «Маляр»
 • «Опоряджувальник будівельний»
 • «Штукатур»
 • «Столяр»
 • «Монтажник систем утеплення будівель»

Для оволодіння учнями системою теоретичних знань фаху  виробник надає професійній установі навчальні матеріали й лакофарбові матеріали.  Таким чином,  учні мають змогу отримувати якісні знання під час занять і вдосконалювати практичні навики з професії, безпосередньо використовуючи сучасні лакофарбові вироби відомого виробника. Наповнюючи освітній процес цікавими змістом і формою, спеціалісти ТОВ «Снєжка-Україна» проводять для учнів, викладачів, майстрів різноманітні семінари, майстер-класи й інтерактивні конкурси, які мотивують молодь вчитися і щодня вдосконалювати майстерність і рівень фахової підготовки. Після завершення навчального процесу й оволодіння практичними навиками із застосування сучасних лакофарбових матеріалів й технологій учні отримують сертифікат від виробника. Зазначимо, що викладачі й майстри виробничого навчання також проходять відповідне навчання у виробника й одержують сертифікат.

Візуалізація класів і майстерні

Створюючи навчально-практичний центр, навчальні заклади професійної освіти із соціальним партнером ТОВ «Снєжка-Україна» з повною відповідальністю підійшли до облаштування навчальних класів теоретичної підготовки і виробничих майстерень, які для учнів є своєрідною технічно-практичною  лабораторією для освоєння теорії і оволодіння практичними навиками. Навчальні класи по-сучасному оформлені, оздоблені стендами з наочно-методичною інформацією про лакофарбові матеріали й інноваційні технології, які нині застосовують на ринку ремонтно-опоряджувальних робіт. Майстерні обладнані відповідними робочими зонами, де учні застосовують на практиці  лакофарбові вироби й технології й проходять відповідні навчально-практичні заняття, вдосконалюючи свої професійні навики.Навчальний процес "НПЦ "Śnieżka"

У навчально-практичних центрах «Śnieżka» впродовж навчального року відбуваються теоретичні навчальні заняття, що проходять в облаштованих класах з інтерактивним обладнанням, під керівництвом досвідчених викладачів, які проходять навчальні тренінги й майстер-класи у виробника продукції й відповідно отримують сертифікати. Практичні навики учні відпрацьовують й удосконалюють у виробничих майстернях, де  професійних вмінь їх навчають майстри з виробничого навчання, які також підвищують свою кваліфікацію щодо застосування сучасних матеріалів у виробника й одержують сертифікат.
Для організації сучасного формату навчального процесу в навчально-практичних центрах «Śnieżka» ТОВ «Снєжка-Україна» організовує інтерактивні  конкурси, вікторини, майстер-класи, презентації, відкриті уроки. Враховуючи епідеміологічну ситуацію щодо захворювання на COVID-19, що склалася 2020 року, підприємство організовує різноманітні навчальні заходи в онлайн-формі, і це дозволяє навчально-практичним центрам ефективно функціонувати. Адже лакофарбові матеріали підприємства, на основі яких учні навчаються працювати,  включені у навчальну програму. Відповідно для освітнього процесу учнів компанія надає навчальним закладам, в яких працюють центри, відповідну кількість продукції, щоб учні на практиці могли її застосовувати. До початку року компанія представляє навчальним закладам розроблені навчальні інтерактивні заходи, які реалізує в центрах під час освітнього процесу.


Результати співпраці
 • Співробітництво професійно-технічних закладів з відомим європейським виробником ЛФМ – групою компаній «Śnieżka», що виготовляє і впроваджує на ринок новітні матеріали.
 • Можливість учнів, майстрів виробничого навчання і викладачів освоїти матеріали, виготовлені за новітніми технологіями. Такий формат співпраці сприяє модернізації змісту професійної освіти.
 • Створений центр «Śnieżka» дозволяє обмінюватися досвідом між ПТЗ областей України.
 • Здобуті знання і навики  дають можливість учням бути конкурентними на ринку праці.
 • Розширення можливостей ознайомлення ПТЗ з тенденціями на будівельному ринку України.
 • Згідно із умовами підписаного Меморандуму про співробітництво компанія «Снєжка-Україна» опрацьовувала матеріали для видавництва і впровадження посібника «Малярні та опоряджувальні роботи», цифровою версією якого планує забезпечити усі навчально-практичні центри «Śnieżka», підтримуючи здобувачів освіти  ЗП(ПТ)О будівельного профілю за професіями  «Маляр», «Штукатур», «Опоряджувальник будівельний» та «Монтажник систем утеплення будівель», викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання. ПДФ-версія  посібника буде розміщена на ресурсах Міністерства освіти і науки України, методичних навчальних центрів, професійних навчальних закладів.

Навчальні матеріали